GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
11 Nisan 2021 Pazar

Kilit takım Altınordu

Maratonun sonuna yaklaşıyoruz. Finişe 5 hafta kaldı. İzmir futbolunda güzel günler geçirdik. Geçiriyoruz da. TFF 1. ligde iki takımımız yüzümüzü güldürmeye devam ediyor.
Şunun şurasında sadece 450 dakikalık bir finişimiz var. Evet İzmir’imizin iki güzide takımı Altay ile Altınordu, Süper lig  kapısına dayandılar. Altay’ın 53 puanı, Altınordu’nun ise 52 puanı var lig puan cetvelinde 4. ve 5. sırayı işgal ediyorlar. İşgal ediyorlar diyorum ama onlar esasında 1. ve 2. sırayı hak ediyorlar.
Ortaya koydukları azim ve futbol ile Süper ligi hak ediyorlar diyelim. Diyelim de son haftada uğradıkları kaza tüm beklentileri bir anda şoke etti. Yine de ben umutluyum Altay ve Altınordu'dan. Önlerinde 5 zorlu karşılaşmaları var. Altay, 3 deplasman ve 2 içeride karşılaşma yapacak. Rakiplerini yenecek güçte. Bu 5 maçtan alınacak 15 puan İzmir’in siyah beyazlı takımını Süper Lig'e taşır umudundayım. Yeter ki yine kaza sonuçlar alınmasın.
Altınordu’ya gelince. İşte Süper Lig kavşağında kilit takım hüviyetinde kırmızı-lacivertliler. 5 maçın 2’sini deplasmanda 3’ünü içeride kendi sahalarında oynayacaklar. Bu 3 maçın 2’si lider Giresun ve Adana Demirspor karşılaşmaları. Evet kilit maçlar bunlar. Bu iki karşılaşmadan alınacak 6 puan hem Altay’ın hem de Altınordu’nun önünü açacaktır. Bu arada Adana Demirspor ile Giresunspor’un Adana’da oynayacakları karşılaşmada çok mühim. Ligin kader maçları bunlar diyelim. Buraya kadar İzmir adına bir sevinç paylaşımıydı yazdıklarım.
Artık bu yıl hüznü görmek istemiyorum. Dileğim 2 takımımızdan birinin direkt, diğerinin ise play-off’tan Süper lig’e çıkmasıdır. Lütfen gerçekler hayal olmasın. Haydi Altay ve Altınordu güç sizde.

Yukarıda yazdıklarımı umut ve sevinç dolu bir şekilde diler getirdim. Ne yazık ki şu satırlarda da Karşıyaka’dan bahsetmeden edemeyeceğim. Son yıllarda bir üst lige çıkmak için hep play-off oynayan ve kapıdan dönen Karşıyaka’dan bu sene umutluyduk.
Ne var ki transfer yasağı nedeniyle kadronun aynı olması ve ligin başlangıcından bu yana hoca değişiklikleri, takımı maalesef iyi motive edemedi. Ve son haftalara girdiğimiz şu günlerde yeşil-kırmızılı takım yine hayal kırıklığını da uğrattı tüm camiayı.
Nereden nereye diyelim ve Karşıyaka takımının bir an önce bu ligden kurtulması için çaba harcayalım. Camia artık uyanmalı. Kaçıncı kez yazıyorum.
Tek çıkış yolu güçlü bir yönetim, transfer yasağının kaldırılması ve stadın biran önce yapılmasıdır. Başkaca sözüm yok. Anlayana…