GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
25 Şubat 2021 Perşembe

Altay'da '12. Adam' isyanlarda!

Geçtiğimiz haftanın en önemli karşılaşmalarından biri İzmir derbisiydi. Altay ile Altınordu kozlarını Bornova Doğanlar Stadı'nda paylaştı. İki takım da ligde iddialıydı. 90 dakikanın sonunda biri gülecek, diğeri ise ağlayacaktı. Anlayacağınız iki testiden biri kırılacak, diğeri ise yola devam edecekti. 
Altay'ın testisi kırıldı ama hala umut ışığı var. Daha önlerinde çok maç var. Ancak hatalar olmazsa iyi olacak. Yıldızlar topluluğu idi İzmir'in siyah-beyazlı ekibi.
 Sezon başında 18, devre arasında da 12 yeni transfer yapıldı. Bir menajerin desteği ile takım adeta lebabep dolduruldu. Hangi mevkilere adam lazım denmeden önüne gelen transfer edildi. Ya kardeşim senin geri dörtlün sezon başından beri S.O.S veriyor. Hiç mi görmediniz?
39 yaşındaki İbrahim olmasa daha da kötü günler görecekti Altay ama bereket cengaver İbo var. O da sakatlandı mı vay haline Altay'ın. 
Nitekim son Altınordu maçında çöktü. Geri dörtlünün ortasında Berkay ile Lokman vardı. altınordu'nun gençleri darmadağın etti bu ikiliyi. Kenardaki yeni hoca Osman Özköylü seyretti, durdu ve farklı yenilgi geldi.
Özköylü hoca maç sonrası da açıklamalarda bulundu. Yenilgi bireysel hatalardan gelmiş, bireysel hataların antrenmanı yokmuş. Hadi ya... Özköylü hoca biraz dikkatli ol. Takım kurgusuyla fazla oynama. Ve dışarı isteklerden vazgeç diyorum. Maçta yaş ortalaması 19 olan takım üstüne geliyor. Sen ağır adamlarınla önde basıyorsun. Arka taraf ise boşta kalıyor. İşte Altınordu maçı böyle kazandı. Ve 3 puanı alarak Play-Off'ta senin üzerine çıktı. 
Altay taraftarından da bahsetmek gerekir biraz. Galip gelinen maçlarda puanlar taraftara hediye ediliyor da mağlup olunduğunda ne olacak Özköylü hoca?
Altay taraftarı bu sene 'Süper Lig' istiyor...
Böyle bol transferler ve yıldızlar topluluğuna dönen takımdan beklenilecek tek şey şalpiyonluktur. Altay'ın kırk yıllık tribün destekçisi, taraftarlar derneği başkanlığını yapmış Murat Polatkıran bile isyanda.
Başkanlar, futbolcular, teknik adamlar, futbolcular gelip gider diyor ama taraftar takımın 12. gücüdür vurgusunu da ortaya koyuyor koca Polatkıran.
Her şey bir yana lig devam ediyor. Alınan yenilgiler Altay'ı kamçılasın, bireysel hatalardan vazgeçilsin ve "Süper Lig" için umutla yola devam edilsin.
Başka çıkar yolu yok Altay'ın. Tek arzu Play-Off'tan Süper Lig'e çıkmaktır. Bu kadar çaba ödüllendirilsin artık. Ve de Süper Lig kapısı da borçların bitişi ile açılsın. 
Altay sen büyüksün yaparsın!