GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
29 Kasım 2020 Pazar

O sene bu sene...

Korona illeti nedeniyle iki maç iptal... Arkasından Milli maç arası.  Anlayacağınız 3 haftalık bir sekte. Zaten futbolumuzda bir kriz var. Ancak İzmir'in TFF 1.Lig'deki iki başarılı temsilcisinden biri olan Altay'da işler şu an tıkırında. 
Yönetim, teknik heyet ve futbolcular tam bir anlaşma içindeler. Altay şimdi bir "Kriz savar" takım havasında... Milli maç arasında yönetim çok akıllıca bir iş yapmıştı. Takımı Antalya'da kampa  çekmişti. Teknik patron Yücel İldiz nezaretinde siyah-beyazlılar, Antalya'da bol bol oksijen almışlar ve moral bulmuşlar. Maşallah diyelim onlara. 
Önce Menemenspor ve arkasından da Bursaspor galibiyetleri ilaç gibi geldi Altayımız'a. Şimdi önlerinde Giresunspor ve Tuzlaspor ile erteleme doksan dakikaları var.Bu iki maçtan alınacak 6 puan İzmir'in siyah-beyazlı takımını ligin üstüne yerleştirir. Takımda o arzu, özveri ve azim var. Zaten başlarında bu ligin kurt hocalarından YÜcel İldiz var.
Özgür Ekmekçioğlu başkanlığındaki yönetim sezona şampiyonluk parolasıyla girmişti. Takımın tamamına yakını değiştirilmiş tecrübeli futbolcularla genç elemanlar da Altay'a alınmıştı. Kale güçlendirilmiş, geri dörtlü ise biraz olsun S.O.S veriyor gibiydi. Ağır elemanlar göze çarpıyordu. Ancakk teknik patron Yücel İldiz son iki maçtır bu mevkide Avrupa patentli Berkay'ı sahaya sürmüştü. Bravo hocaya, bir bravo da Berkay'a.  Geri dörtlünün şu anda en güvenilir elemanlarından biri Berkay. Allah nazardan saklasın.
Bu arada İldiz hoca bir de orta sahaya altyapı kaynaklı Harun'u sahaya sürüyor. Kendisini Okay Yokuşlu'ya benzetiyorum. Kısa zamanda Türk futboluna önemli hizmetleri olacak Harun'un. Böyle güzelliklerin olduğu takımda bir de gol kralı Marco Paşa var. Hem gol krallığında lider, hem de takımında. İldiz hocanın hengi düşünce ile Marco'yu Bursaspor maçında yedekte oturttuğunu anlamadım. Belli ki bir bildiği vardı. Ve bu golcüyü ikinci yarıda oyuna aldın, 3 puanın alınmasında baş rol oynadın.
Evet sonuç olarak Altay iyi yolda. Sorunların olmadığı bir takım her zaman iyi işler yapar. İşte Altay da o durumda.  
Siyah-beyazlılar bu ligin en kuvvetli takımlarından. Artık 'O sene bu sene" diyelim. 
Lig bitiminde Süper Lig'e çıkan ve stadına kavuşan 'Büyük Altay'ı' görelim...