GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
9 Şubat 2021 Salı

Özköylü senaryosu...

Özköylü senaryosu...
Süper Lig ve TFF 1. Lig'de takımlara teknik direktör dayanmıyor. Süper Lig'de Galasataray, Fenerbahçe ve Beşiktaş haricindeki diğer takımların hemen hemen hepsi 'Teknik patron'kıyımı ile karşılaştı. Sezon başı başladıkları hocaları gönderdiler. Yerlerine de hep bildik, tanıdık hocayarı getirdiler. Ve 2020-2021 futbol sezonunun ikinci yarısına başladılar. 
Kazançlılar mı, değiller mi önümüzdeki maçlarda göreceğiz. Belki de yine teknik adam değişimi ile karşı karşıya kalacaklar.
TFF 1. Lig'e gelince puan cetvelindeki takımlardan sadece 6'sı sezon başı hocaları ile yola devam ediyor. Diğerleri ise malesef yeni hoca ve yenilenmiş kadrolarıyla mücadeleye devam ediyorlar.
İzmir takımlarından Altınordu'da ise istikrar abinesi Hüseyin Eroğlu yoluna başarı üstüne başanı katarak devam ediyor.
altay ise ikinci hocası ile anşmış ve takımın başında çıkartmaya hazırlanıyor. O isim Osman Özköylü.  Bu ligde hemen hemen çalıştırmadığı takım kalmadı Özköylü'nün. Başarılı olup olmadığı ise tartışılır. Başarının yanında, gelip gitmelerde yaşadığı yanlışlar da hep göz önünde.
Kendi kendine yarattığı senaryolar hiç de iyi değil. Çalıştığı takımdan memnun olmayabilir. Bu iyte bir istifa mekanizması vardır. İstifa edersin ve diğer takıma öyle gidersin. Senaryo yazmakla olmaz be hocam. Çalıştırdığın takım Hekimoğlu Trabzon'un başkanı bile çıkıp etik bulmadığımız için yolları ayırdık diye açıklama yapıyor. Keşke etik kurallar çerçevesinde Altay'a gelmiş olsaydın. Ne diyelim. Hayırlı olsun Altay'a... 
İzmir'in siyah-beyazlı takımının olmazsa olmazı "şampiyonluk"  
Yoksa borç batağı içerisinde boğulup gidecektir Altay, benden söylemesi.
Bu kadar borç yükü ile Altay'ı kimse almaz biline. 
Karşıyaka'dan da birkaç cümle etmeden geçemeyeceğim. Onlar da hoca değişikliği ile karşı karşıya kaldılar. Şampiyonluk yolu şimdilik kapalı. Play-Off şansı olabilir. Getirilen hoca altyapı çalışmaları ile ünlüymüş. Demek ki Karşıyaka yine 2-3 yıllık yapılanma işlerine devam edecek. Onlara da hayırlı olsun diyelim.