GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
21 Eylül 2020 Pazartesi

Altay'da neler oluyor?

2020-2021 sezonu pandemi nedeniye seyircisiz başladı... İzmir olarak gözlerimiz TFF 1. Lig'e çevrilmişti. Göztepemiz Süper Lig'de. Arzumuz yine TFF 1. Lig'den bir şampiyon çıkarmaktı. Altay'a güveniyorduk. 
Özgür Ekmekçioğlu başkanlığındaki yönetim, transfer döneminde herkesi şaşırttı. Takımın başına bu liglerin deneyimli ve yaşlı kurdu Yücel İldiz'i getirdi. Umutlar yeşermeye başlamıştı. Takımda eksik çoktu ve yönetim 17 transfere imza attı. Takımın genç ve istikbal vaat eden Cenk büyük paralara gönderilirken, yaşlı futbolculara dikkat çekilmişti. 
Yapılan transferlerin çoğunun 30 ve üzeri olması, "İşte deneyimli Altay" geliyor dedirtiyordu. Tamam da takımın yaş ortalaması birden bire 30'un üzerine çıkıvermişti. İsterdik bu deneyimli futbolcular uyum sağlasın, sahada üstünlüklerini göstersin. Daha henüz iki maç oynandı. Bir beraberlik, bir yenilgi. Samsun beraberliğine bir şey demiyoruz. Zira rakip senin gibi şampiyonluk adayı. Peki İstanbulspor maçına ne demeli?
Sahada Putsila, Özgür, Marco hariç takımın yüzde 80'i yeni ve yaşlılardan kuruluydu. Geri dörtlüde Lokman'ın hataları var, orta sahada kimin topu tutup gol pası vereceği belli değil. Forvet desen hak getire!
Kısaca Altay İstanbulspor maçında kötü idi ve 3 puanı bırakıp gitti. Maalesef evdeki hesap çarşıya uyluyor siyah-beyazlılarda. Sabır dilelim ve bekleyelim diyorum. Bu arada Altay'da bir de sezon başı sancıları var. Geleneksel hale mi geldi acaba?
Her sezon başı başkanın etrafındaki adamları değiştirmesi. Bu sezon da Murat Uluç ile Can Erbesler nasiplerini aldı. Onların yerine kim getirildi diye sormayacağım da bu kişilerin de futboldan anlamaları gerektiğini söylemekte fayda var.
Kulüpte birtakım dedikodular dilden dile dolaşıyor. Başkanın durduk yere mali genel kurula gideceğini açıklaması, kulüp içinde kendi akrabalarını göreve getirmesi gibi, gibi dedikodular.
Şampiyonluk parolası ile yola koyulan Altay'da neden böyle dedikodular ayyuka çıkıyor anlamıyorum.
Evet, Altay'da kazan kaynıyor. Fokur fokur olsun istemeyiz. Bir an evvel bu dedikodulara son verip, 'Şampiyonluk' yolunda birliktelik bekliyoruz.  Sayın başkan Ekmekçioğlu yoksa bu yapılan bunca yatırım karşılığını bulmaz.
Tekrar eski Altay'a dönmek istemiyoruz!