GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
20 Ağustos 2020 Perşembe

11 Eylül'de futbola dönüyoruz

Pandemi dönemi 2.5 aylık ara… Tekrar seyircisiz devam ve liglerin sona erişi.
2019-2020 futbol sezonunu rötarlı bir vaziyette böyle tamamlamıştık. Şampiyonlar oldu. Lig’de düşmeler kaldırıldı. Kaoslu bir ortam hiçbir kulübe itiraz hakkı vermeden halledildi.
Liglerimiz de sonunda tescil edilerek 2020-2021 futbol sezonuna “Vira” denildi.
3 hafta sonra futbol heyecanına tekrar dönüyoruz. Süper Lig ve TFF 1. Lig, 11 Eylül’de 2. Lig ve 3. Lig ise 19-20 Eylül’de topla buluşuyor. Şimdilik diyelim.
Zira Türkiye genelinde yine “Korona” ile ilgili vaka sayıları artmaya başladı. İnşallah tekrar yasaklı dönemlere geri dönmeyiz diyelim. Ve takımlarımıza bakalım.
Maalesef finansal Fair Play limitleri ile başlayan tartışma devam ediyor. Bazı kulüplerimiz limitlerle ilgili olarak çeşitli varyasyonlar yapıyor. Transferlerde bonservis ücreti vermeden alımlar satımlar devam ediyor. Ne olacak durum, bekleyip göreceğiz.
Karşılıklı suçlamalar ilginç boyutlarda gelişiyor. Federasyon, kulüpler, Spor Genel Müdürlüğü günübirlik çalışma ve kararlarla gündemi önde tutuyor.
İzmir’e gelince. Göztepe, Altay, Altınordu, Menemenspor, Karşıyaka ve Bucaspor transfer yapmak için büyük bir çaba içine girdi. Çünkü önlerinde çok kısa bir zaman dilimi kaldı. Gidenler oldu. Gelenler ise Altay haricinde diğer takımlarımızda az.
Altay yeni bir kadro kurma çabası içine girerken alınanlarla göz doldurdu. Yeni teknik direktör Yücel İldiz ise bu ligin kahramanlarından. Göztepe’de bir kaos ortamı var. Satılacak mı! Satılmayacak mı? Devam ediyor.
Altınordu yine alt yapısına güvenerek yola devam ediyor.
Menemen’de sorun yok gibi görünüyor. Kadrosundan 3-4 futbolcu gitmesine rağmen alınanlarla yine önümüzdeki sezon ligin güçlüleri arasında olacak gibi.
Bucaspor ve Karşıyaka takımızlarımıza göz attığımızda pek iç açıcı durumlar gözükmüyor. Karşıyaka’da yönetim kendi yağı ile kavrulmaya devam ediyor. Teknik adam konusunu yine Soner Tolungüç ile atlatan yeşil-kırmızılarda iç transfer sorunu devam ediyor. Transfer yasaklısı durumundaki kulüp iç transferi kazasız atlatıp alt yapıdan gelecek 4-5 futbolcu ile gelecek sezonu kurtarmaya çalışacak. Olmazsa olmazı o.
Bucaspor için olumlu durum yok henüz. O da gençlerle kurulu bir kadro ile yola devam etmek istiyor.
Sonuçta 11 Eylül’de futbola yine seyircisiz dönüyoruz. Virüs ile ilgili önemli bir gelişme olmazsa. Hayırlısıyla…