GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
15 Şubat 2021 Pazartesi

Vah Altayım vah...

Vah Altay'ım Vah...
2020-2021 futbol sezonuna girerken, umutlu olduğumuz İzmir takımlarımız vardı. Süper Lig'deki temsilcimiz Göztepe'nin yanına diğer bir İzmir takımı Altınordu veya Altay gider mi umudundaydık. Önceleri Altay umutlandırdı, yalanı yok!
Kasım 2020'de yazdığım yazıda "O sene bu sene' başlığı ile umut aşılamıştım. Benim kadar Altay camiası da umutlanıyordu. Sevinçliydik, umutluyduk.
Teknik patron Yücel İldiz ile yola çıkılmış, 18 yeni transfer yapılmış ve gidişat da iyiydi.
İlk yarı sona ererken, takım Antalya'da kamp yaparken yine umut aşılıyordu camiaya. Ne var ki ikinci yarı maçlarının başlaması ve art arda gelen yenilgiler, teknik patron Yücel İldiz'i takımdan koparıyor, yerine Osman Özköylü getiriliyordu. 
Tamam hoca değişikliği bir nebze işe yarayabilirdi ama sen gel 12 transfer yap. Ne kıstas alındı bilemeyiz. 
Herhalde Altay Kulübünde bir 'BİLEN' var. Bu bilen Altay Kulübü'nü nereye götürüyor bilemeyiz. Tek bilen Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu'dur. Sayın başkan geçtiğimiz hafta bir açıklama yaptı. Kulübün borcu ile ilgili. Rakam hiç de iyi değil. 88 milyon!
Rakam şimdilik böyle. Sezon sonu ne olur bilinmez. Ama gidişat tekrarlıyorum hiç de iyi değil.  Sezon başında 18, arada ise 12 futbolcu transferi. Hocanın biri gidiyor, diğeri geliyor. Rakamlar iyice kabarıyor.
Altay'ın bu sene olmazsa olmazı Süper Lig'e çıkmaktır. Başka çaresi yok. Ancak Keçiörengücü önünde alınan yenilgi malesef bu senenin de umutlarını baltaladı. Ligde Samsun, Giresun ve İstanbulspor çok iyi gidiyor. İlk 2 umudu Altay için çok zayıf diyebiliriz.
Bir sene içinde 30 futbolcu transferi yaparsan işte bu hallere düşersin. Daha takımın iskeleti ortada yok. Bir hafta başka 11, diğer hafta başka 11. Yazık, çok yazık.
Bir İzmirli, bir Altaylı olarak çok üzülüyorum. Sayın başkan lütfen yanlışlardan geri dön. Tekrar senden eski şaşalı günleri bekliyoruz,sen yaparsın.
Yanındakilerden arın bir kere.  Altay'ı daha kötü günlerde görmek istemiyoruz...