GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
10 Temmuz 2021 Cumartesi

Kombine bilet Karşıyaka’nın olmazsa olmazı

İzmir futbolu ve 2021-22 sezonunda takımlarımız ile genelleme. Transfer sezonu açıldı. Türkiye genelinde futbolcu alım ve satımlar devam ediyor. İzmir’de ise hareketliliğin o kadar çok olduğu gözlenemez. Evet,  İzmir futbolunda hareketli olan tek kulüp şimdilik Karşıyaka.
5 yıldır transferin önünü açamayan ve geçtiğimiz hafta yaptığı kongre ile Turgay Büyükkarcı’yı tekrar iş başına getiren yeşil-kırmızılı kulüpte güzel hareketler devam ediyor.
Yönetim öncelikle transfer yasağını kaldırmak ve bunun için de finans sağlamak üzere 3 yıllık kombine bilet çıkarma işine girişti. Bunda da başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Hedef 15 Temmuz'da transfer yasağını kaldırmak ve dış transfere doğru yol almak.
Şimdi söz taraftar ve kongrede kombine bilet ile ilgili söz veren eski başkan ve yöneticilerde. Bu konu ile ilgili icraatları bekleyip göreceğiz. Verilen sözler tutulacak mı? Tutulmayacak mı?
Bence tutulacak. Camiada büyük hareketlilik var. Hedef üçüncü lig çukurundan kurtulup tekrar eski güzelliklere dönmek. 
Başkan Turgay Büyükkarcı, 15 Temmuz transfer yasağının kaldırılması ile birlikte takıma yeni bir teknik adam bulma çabasını da girdi. Şimdilik 3-4 teknik adam ile ön görüşmeler yapıldı. Yönetim takımı zirveye oynatacak bir teknik adak istiyor. Bu arada Karşıyaka kulübü altyapıya önem veriyor. Futbolun kurtuluşunda altyapının ön planda olduğu inancında yönetim. Bu nedenle gelecek teknik adama alt yapıyı da emanet edecekler.
Karşıyaka ile ilgili bu güzel haberlerden sonra diğer İzmir takımlarından da biraz olsun konuşalım. Süper lig temsilcilerimiz Göztepe ile Altay’dan henüz somut bir hareket yok. Göztepe’de gidenler var, gelen yok. Konuşmalar devam ediyor. Altay ise kongresini yaptı. Bazı futbolcuları ile yolları ayırdı. Menejerler kulüp etrafında dolaşıyorlar. Ne var ki takımın teknik adamı daha yok. Takımı Süper Lig'e çıkaran Mustafa Denizli ile ilgili muamma sürüyor.
Takımın başına gelecek mi? Gelmeyecek mi? 
Başkan’dan henüz kesin bir açıklama yok. Galiba Mustafa Denizli ile ilgili gelişmeler pek olumlu değil. Bu sorunun çözülmesi dileğiyle diğer İzmir takımlarımıza geçelim.
TFF 1. Lig'deki temsilcilerimiz Altınordu ve Menemenspor’da da belirgin bir hareketlilik görülmüyor. Altınordu futbolcu satıp kasasını doldurmaya çalışırken, Menemenspor yine beklemede. İkinci lig temsilcisi Bucaspor ise sessiz ve derinden gidiyor. Evet önümüzdeki günlerde İzmir futbolunda belirgin bir hareketlilik bekliyoruz diyelim.
Hedef 2021-22 futbol sezonunun başarılı geçmesidir. Takımlarımıza güvenelim ve yazımızı noktalayalım.