GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
26 Nisan 2021 Pazartesi

Bu sene de böyle

Misli com 3. lig 3. grupta mücadele veren Karşıyaka’da yine hüsran. Transfer yasağı, mali borçlar ile kıvranıp duran, bir türlü refaha ulaşamayan Karşıyaka’da bu sezon da olmadı.
Geçtiğimiz 2 yıl içinde play-off oynama şansını yakalayan ve son anda 2. lig kapısından dönen yeşil kırmızılı kulübün artık silkinmesi lazım. 3. sene play-off şansını dahi yakalamayan kulübün bir an önce radikal kararlar alması gerek. Bu takım bu futbolcular artık yorgun. Olmuyor. Olmayacakta. Sezon başı umutlar vardı. Soner Tolungüç ile birşeylerin olacağı zannediliyordu. Ne var ki futbol takımı aynı elemanlardan kurulu ve mental yorgunluk takımın üzerinde idi.
Bir de kulüp içindeki huzursuzluklar had safhada idi. Kulüp başkanı, önceleri Belediye Başkanı ile ters düştü.
Sonraları ise taraftarlar arasında ikilemler ve Teknik direktör kıyımları, takım üzerinde büyük darbeler yaratıyordu. Sizin anlayacağınız olmayınca olmuyordu. Koca bir sezon yine uçup gidiyordu. Yazık, hem de çok yazık.
Koskoca Karşıyaka camiası futbol kulübünden gülemiyordu. Şimdi yapılması gereken tek şey var. Daha önceki yazılarımda da yazmıştım. Yine yazıyorum. Karşıyaka futbol takımının başarısı için çok kuvvetli bir yönetimin iş başına gelmesi, işleri derleyip toplayıp holdingle birlikte borçları (transfer yasağını) sıfırlayıp, iyi bir kadro ile önümüzdeki sezona hazırlanmasıdır.
Yoksa Karşıyaka takımı, aynı kadro ile gelecek sezon daha kötü durumlara düşer. Dost acı söyler. Diyelim ve Karşıyaka camiasına seslenelim. Cenk Karace, Sakıpağa grubu, Yelkenbiçer’ler, Büyükoral’lar ve tüm Karşıyaka’nın eski yeni yöneticileri. Seslenişim sizlere. Gelin birlik olun. Başka Karşıyaka yok. Gelecek sezon da hüsrana uğramayalım.
Basketbol ve Voleybol’da olduğu gibi futbolda da gülmek hakkı tüm Karşıyakalıların. Önümüzdeki günlerde böyle güzel hareketlerin umudu ile…