GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
25 Eylül 2021 Cumartesi

Liderlik Büyük Altay'a yakışıyor

Türkiye Süper Ligi'nin bu sezon çok çetin geçeceği ortada. Oynanan futbol açısından kalite belki tartışılabilir ama rekabet ortamının çokça olacağı belli. Milli maç aralarına rağmen hafta içi ve sonları oynanan maçlar takımlarımızı maalesef daha şimdiden yormaya, zor anlar yaşatmaya ve sakatlıkların çoğalmasına itiyor.
Evet İstanbul takımı lider Beşiktaş, İzmir’e gelirken 12 as elemanından yoksundu. Sakatlıklar ve cezalar takımın belini bükerken, Altay’da da eksik vardı. Böyle bir ortamda yine Bornova Aziz Kocaoğlu stadının yolunu tutmuştuk.
Her iki takımdan eksiklere rağmen güzel futbol ve goller seyretmek istedik. İsteğimiz yerine gelirken kazanan ev sahibi Altay oluyordu. Üst üste oynanan üç maç ve alınan 9 puan İzmir’in Siyah-beyazlı takımını liderlik koltuğuna şimdilik oturturken, Beşiktaş’a da ilk yenilgini tattırıyordu. 90 dakikalık mücadelede daha hızlı futbol oynayan ve ofansta da başarılı bir çizgi yakalayan Altay’dı.
Türkiye de hücum futbolunun baş yaratıcılarından olan Altay’ın teknik patronu Mustafa Denizli idi. Beşiktaş karşısında Altay’da görevini yapmayan futbolcu yoktu. Kalede. geri dörtlüde, orta sahada ve forvette tüm futbolcular iyi idi. Üç puanı da bileklerinin haklarıyla aldılar.
İşte saha içinde futbolcular vazifelerini tam manasıyla yerlerine getirirken, tribünlerde de 12.kuvvet taraftarlar vardı. İzmirli ölümsüz sanatçı Ferdi Özbeğen’in bestesi ‘’ Gündüzüm seninle gecem seninle ‘’ trinünleri inletirken futbolcularda sahada adeta coşuyorlardı. Diğer bir coşkuda maçın 35.dakikasında hep bir ağızdan söylenen ‘’ İzmir marşı ‘’ idi. Sonuçta Altay kazanmaya devam etti. Rakip Beşiktaş ise ligde ilk yenilgiyi tattı. İstanbul’a puansız döndü.
Büyük Altay oynadığı bu güzel futbol ile yola devam edecek. Onu gösteriyor. Ve İzmir futbolu da tekrar eski renkli günlerine dönecektir gösterge o çizgide…