GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
18 Eylül 2021 Cumartesi

Derbide tecrübe kazandı

‘’ Gündüzüm seninle, gecem seninle ‘’

‘’ Aşkımı sır gibi sakladım ‘’…

Büyük bir beste ve büyük bir sanatçı İzmirli rahmetli Ferdi Özbeğen tarafından söylenen, dillerimizden düşmeyen şarkı. Bornova Aziz Kocaoğlu stadında İzmir’in büyük derbisi vardı. 18 yıllık bir özlem giderilecekti. Süper Lig'in iki İzmirli temsilcisi karşı karşıya gelecekti. Biz de bu büyük derbiyi izlemek üzere gittik stada. Sevgili kardeşim duayen gazetecilerden büyük Altaylı Erkut Şahin ile. Gözlerimiz ağabeyimiz Aydın Atar’ı aradı. Ama kendisi Kuşadası'nda tatilde olduğu için gelemedi Bornova’ya. Olsun varsın biz yine onunla birlikte idik bu büyük derbide. Gönüller bir olsun.
Evet yazımıza yukarıdaki büyük beste girmiştik. Altaylı taraftarların büyük bir beğeni ile dinledikleri bu şarkı stat hoparlerinden adeta çınlıyordu maç öncesi. Hep birlikte söyleniyor, Altaylı futbolcular motive ediliyordu. Tribünler coştukça biz de yerimizde duramıyorduk. Yıllar sonra Süper Lig'de İzmir derbisi izleyecektik. 90 dakika nasıl son bulacak büyük bir merakla bekliyorduk. Mutlaka bir takım kazanacaktı. Ama istiyorduk ki İzmir kazansın. İzmir spor kültürü tekrar eski günlerine kavuşsun. Coşku olsun, güzel futbol olsun, centilmenlik olsun. Bu arzumuz maç sonunda yerine gelirken büyük derbiden şimdilik Altay kazanmıştı. Bunun ligin ikinci yarısında rövanşı da var. İnşallah o maça da gidecek ve bu güzellikleri tekrar seyredeceğiz. Derbi ile birkaç cümle edelim. 90 dakika sonunda teknik patronlar açısından tecrübe kazandı. Altay’ın başında futbolculuğunda olduğu kadar teknik adamlığında da kendini kanıtlamış bir büyük Mustafa Denizli vardı. Takımını TFF 1.ligin son 4 maçında almış ve Süper Lig'e çıkarmış kurt hoca, bu ligde de başarılarına devam ediyor. Oynanan 5 maçın 3 galibiyetinde büyük bir paya sahip ve takımını daha yukarılara çıkarmak için var gücü ile saha kenarında ve dümende. Evet, Denizli rakibi karşısında alınan galibiyette büyük ustalığını gösterdi. Rakibini iyi analiz etmiş ve nasıl gol yollarına girileceğini bilmişti. Üç puan hakkıydı hocanın. Göztepe teknik direktörüne gelince. Henüz takımı ile 15 gündür beraber. Genç bir hoca. Tecrübe açısından Mustafa Denizli kadar değilse de iyi bir kumaşa sahip. İleride Göztepe takımında başarılara imza atacağı belli. İzmir olarak 18 yıl sonra heyecan yaşadığımız mücadeleli, zevkli ve son dakikalarda Marco’nun golü ile yaşadığımız güzelliklerle dolu bir derbiyi sonuçlandırdık.

VE KARŞIYAKA

Altay, Göztepe derbisinden Karşıyaka kulübünede değinmeden geçmeyelim. Büyük bir marka olan Karşıyaka kulübünde yine atılımlara devam ediliyor. Yönetim var gücü ile çalışıyor. Takımı bu kötü durumdan, bu ligden çıkarmak çabalıyor. Basketboldaki başarıların yanı sıra kulübün lokomotifi olan futbola da ivme kazandırmaya devam ediliyor. Transfer yasağının kaldırılması ve 12 yeni transfer takımda coşku yarattı. Kulüp bu ligden mutlaka bir üst lige çıkacaktır. Gidişat onu gösteriyor. Diğer bir güzel haber de stat yapımı ile ilgili. Başkanın deyimi ile 2022 Ocak veya Şubat ayında temeller atılacak ve Karşıyaka Kulübü stadına kavuşmak için gün sayacak. Bekleyip göreceğiz…