GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
17 Kasım 2020 Salı

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği görüş birliğine varmış.
Bugüne dek sadece Ziraat Türkiye Kupası'nda uygulanan “A takım listesindeki oyuncu sayısı Covid-19 nedeniyle 14’ün altına düşerse müsabaka ertelenmeyecek. Karşılaşmaya çıkamayan takım hükmen yenik sayılacak” maddesinde hem fikirler.
TFF Yönetim Kurulu, önümüzdeki hafta toplanacak ve bu kararı çıkaracak. Süper Lig'de
Hatayspor’un Büyükşehir Belediye Erzurumspor ve Ankaragücü maçları covid-19 vakaları nedeniyle ertelenmişti. Peki Futbol Federasyonu'nun önümüzdeki hafta vereceği karar Hatayspor’un bu maçlarını kapsayacak mı kapsamayacak mı? Bekleyip göreceğiz.
TFF 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig'deki birçok takımlarımızda korona vakaları artıyor. Şu günlerde Beşiktaş’ta da 8 futbolcu korona ile savaşıyor. 14 günlük bir karantina durumu var. Ne olacak Beşiktaş’ın durumu. 25 kişilik kadrodan 8’i bu illete yakalandı. Rakam yükselirse Beşiktaş sahaya çıkamayacak hükmen yenik mi sayılacak.
Futbolumuz bir “kaos”un içinde. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil bile korona oldu. Salgın aldı başını gidiyor.
Bir an evvel köklü çözümler alınmalı. Ligler, kupa maçları ve Avrupa maçları allak bullak etti
futbolumuzu.
Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu sık sık uyarılarda bulunuyor.
“Lütfen kapalı ve toplu alanlardan uzak durun” diye. Peki biz futbol ailesi olarak ne yapıyoruz. Statlarımızda minimum seyirci alımına açık alanlarımızı bırakıp “kapalı olan” localarımızın kapılarını açıyoruz. “Bu perhiz bu ne lahana turşusu” derler ya işte böyle bir şey.
Futbol Federasyonu'ndan ve Kulüpler Birliği'nden ricamız. Daha fazla üzüntü yaşamadan ya loca açılımını değiştirin ya da kapatın gitsin. Yoksa takımlarımız daha fazla zarar görecek ve bu ligler bitmeyecek!