GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
2 Kasım 2021 Salı

Aşı tutmamış!

"Hatıralar sardı dört bir yanımı". Selçuk Tekay ve Aşkın Tuna’nın meşhur bestesi ve büyük sanatçı Muazzez Abacı’nın güzel yorumları ile tuttuk Atatürk Stadı'nın yolunu. Bu yolda gazeteci arkadaşım Haluk Güney ve teknik direktör Hüseyin Hamamcı da vardı. Amacımız Karşıyaka’dan iyi bir futbol seyredip ve arkasından galibiyet sevincini yaşamaktı. Neredeee. Tıpkı şarkı sözü dizelerinde olduğu gibi 4-l’lik yenilgiyi izledik. Üzülerek Atatürk Stadı'nda. Rakip bu grubun yeni takımlarından. Genç bir kadroya sahip ama inanmışlık vardı rakipte. Gözlerimiz Atatürk Stadı'nın tribünlerinin yeşil-kırmızılı taraftarlarla dolmasını bekliyordu. O da nerede. Sen söyle 200, ben söyleyim 300 taraftar. Bitmişliğin sendromu yaşanıyordu sanki. Karşıyaka futbol takımı hala 3. Lig batağının içinde sürükleniyor beyler. Sezon başı bir hareketlenme ile transfer yasağının önü bir nebze açılmıştı. Hemen 12 futbolcu alındı ve Teknik direktör Cüneyt Biçer ile yola çıkıldı. Söylenenlere bakılırsa alınan bu 12 futbolcuda Biçer hocanın büyük katkısı vardı. Ne oldu ! Durum ortada aşı tutmadı.
Sen 12 futbolcu yerine bir üst ligden alırsın 4-5 kaliteli futbolcu ve geçen sezonun kadrosu ile  çıkarsın yola. Yanlışlıklar maalesef Karşıyaka’da yine devam etmişti. Tabi aşı tutmayınca Biçer hoca gönderildi, yerine Ahmet Taşyürek hoca getirildi.
Hedef bu ligden çıkmak değil mi? Ancak yeni hoca bu ligi tanımadığını ve alınan 12 futbolcunun uyum sorunu yaşadığını söyledi, yaptığı açıklamalarda. Haydaa. Bu nesi. Evet Karşıyaka’da şimdilik tablo bu. Böylesi bir ortamda 109 yıllık efsane eriyip gitmekte mi? Bu yürek sızısından kurtulmak gerek. Karşıyaka kulübü, basketbol ve voleybolda başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor ama futbolda kaos devam ediyor.
10 maçta 2 galibiyet 5 beraberlik ve 3 yenilgi. Karşılığı 11 puan ve lig cetvelinde düşme potasının hemen üstünde. Durum iç açıcı değil. Yeşil-kırmızılıların önlerinde Ocak ayı var. Yine transfer gerekecek bu takıma. Yine önlerinde transfer yasağı var Başkan Turgay Büyükkarcı ve yönetiminin.
Sonuç olarak maç sonunda üzülerek stattan ayrılrırken temennimiz şu idi. Karşıyaka artık 3. Lig batağından kurtulmalı ve güzel günlere koşmalıdır. Camia büyüktür. Büyüklüğünü de göstermelidir.