GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Abdullah Çelebi
YAZARLAR
29 Kasım 2021 Pazartesi

Maestro ile yeni sayfa...

Göztepe, son 9 maçta sadece bir kez kazanmanın ve düşme hattında kalmanın da baskısıyla maça mutlak galibiyet hedefiyle çıktı. Maesto'nun kadro tercihi de bunu doğrular nitelikteydi. Fenerbahçe'nin de lider Trabzonspor'un oldukça uzağında kalması maçı çok farklı bir noktaya taşıdı. İki takımı da 3 puan dışındaki hiçbir şey memnun etmezdi. 
İlk yarıya Fenerbahçe topa daha fazla sahip olarak iyi başladı. Göztepe dakikalar ilerledikçe oyunda dengeyi kurarken, net fırsatlar da bulmaya başladı. Halil'in nefis ortasında net fırsatta topu kafayla gole çeviremeyen Jahovic, kısa düşen geri pasta bitiriciliğini konuşturdu ve Göztepe'yi öne geçirdi. 
İkinci yarı tam bir kırılma anı ile başladı. Jahovic'in müthiş efor sarf ederek, kendi çabasıyla hazırladığı pozisyonda Halil'in şutu direkten döndü. Bu pozisyonun devamında Serdar Dursun skora denge getirdi. Bu dakikalardan sonra maçta tam bir Göztepe hakimiyeti vardı. Üst üste net fırsatlar bulsa da bir türlü galibiyet golünü atamadı Göztepe. 
Halil ve Jahovic, Göztepe'nin Süper Lig'e yükseldiği dönemdeki gibiydi. O uyumlu ikili, Jahovic'in yumruk şovla bitirdiği anları yeniden anımsattı. İkilinin bu performansı Göztepe'yi Fenerbahçe karşısında büyüttü. İkinci yarıda golü arayan Göztepe ve sahada buna karşılık veremeyen çaresiz bir Fenerbahçe vardı.
Rakibin Samuel, Sosa, Pelkas, Berisha, Gustavo, Rossi gibi zengin yedek kulübesine rağmen, yapılan hamlelerden sonra bile savaşan, ortaya karakter koyan Göztepe oyundaki ağırlığını 90 dakika boyunca hissettirdi. 
Gürsel Aksel Stadı'nı dolduran sarı-kırmızılı taraftarlar da muhteşemdi. Tek eksik ise goldü. Ancak bu maç ortaya birçok kazanım koydu. Göztepe yine taraftarıyla bütünleşeceğinin ve Gürsel Aksel'deki mutlu günlerin sinyalini verdi. 
Teknik direktör El Maestro da saha kenarındaki heyecanı ve oyunu iyi okumasıyla hanesine artı bir puan koydu. Belki şu an Göztepe'nin ligdeki konumu ve Maestro'nun göreve geldiğinden beri sergilediği performans sınıfı geçmese de bence şimdi destek zamanı. 
Puan tablosunda bakıldığında durum iç açıcı olmasa da Göztepe Maestro ile güzel günler görecek.