GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Abdullah Çelebi
YAZARLAR
31 Ağustos 2021 Salı

Göztepe'de neler oluyor!

Göztepe'de son dönemde çok ilginç gelişmeler yaşanıyor. Hem de Başkan Mehmet Sepil döneminde daha önce benzerine rastlamadığımız şekilde... 
En başından başlayalım. Teknik direktör Ünal Karaman'ın takımdan gönderileceği söylentilerin yoğunlaştığı son iki günlük sürece kadar...
Geçen sezon 20. haftada göreve gelen Karaman, takımı sağ salim limana ulaştırdı. Sportif olarak de beklentileri büyük ölçüde karşıladı. 
Ne olduysa ondan sonra oldu. Karaman transfere hiç karışmadı. Yönetimin listedeki isimleri izlemesi tavsiyesine bile, "Ben tribünden izlemediğim, bilmediğim oyuncuya televizyondan bakarak karar vermem" yanıtını verdi. Karaman pandemi nedeniyle söz konusu hiçbir oyuncuyu izleyemedi. Dolayısıyla tüm transferler yönetimin kendi kararı ve onayıyla oldu.
Ünal Karaman, ligin ilk haftasındaki 1-1 biten Antalyaspor maçında yeni transferlerden Tijanic ve Arslanagic'e şans verdi. 1-0 mağlup olunan Malatya sınavında da sadece Arslanagic 11'deydi. 2-2 biten son Sivasspor maçında da tablo farklı değildi. Sadece iki yeni transfer Kahraman ve Baku ilk 11'de forma giydi.
Karaman ilk üç haftadaki kadro tercihleriyle açık ve net bir şekilde "Yeni transferler yetersiz" mesajını verdi. 
Gelelim daha da ilginç gelişmelere... Göztepe'nin taraftar sayfalarından birine Karaman'ın gönderileceği ile ilgili bir haber düştü. Haberin direkt yönetim kaynaklı olduğunu düşünenlerdenim. 
Göztepe yönetimi ve başkanı (Olayın başkanın bilgisi dışında olduğunu düşünmek istiyorum ama nedense yapamıyorum) kesin bir sportif başarısızlık olmamasına rağmen Karaman'ı göndermeye zemin hazırlıyordu.
Tabi haber daha sonra bazı medya kuruluşlarına da yansıdı. Ünal Karaman ile yönetimden hiçkimse bu konu ile ilgili temasa geçmedi. Asıl ilginç olanı, "Hocam olur mu öyle şey, saçma haberler, ne ayrılığı" diyen de olmadı.
Haliyle Ünal Karaman görevinin başında ancak kendisine yöneltilen sorulara "Benim bilgim yok" demekten başka verebilecek bir cevabı yok. Moral ve motivasyon aşağı çekildi. Sanki bazı güçler Göztepe'nin bir iki hafta daha kötü sonuçlar almasını ve Karaman'ın gitmesini istiyor gibi...
Kim mi bunlar, ben bu kişileri kesin bilmiyorum. Ancak Malatya maçında locada Tayfun Korkut ile birlikte oturanlar olabilir...