GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
14 Kasım 2021 Pazar

Kahır mektubu...

Galibiyet nedir? Yani kazanmak. Kazanınca neler oluyor? 3 puanı almak nasıl bir duygu acaba? İzmir'in 3. Lig temsilcisi Karşıyaka'nın hayalleri şu an.
Üst üste alınan neticeler. Beraberlikler. Maalesef hayallleri boşa çıkarıyor. Olmayınca olmuyor bir türlü. Evet şaşırtıcı bir durum var yeşil-kırmızılı takımda. Futbol hiç de iyi gitmiyor. Dikiş bir türlü tutmuyor. Sezon başı yönetim özveri ile çalıştı. 5 yıllık transfer yasağını kaldırdı. Teknik patron Cüneyt Biçer’in listeleri ile 12 yeni transfer yaptı. Umut ışığı yeşermişti yeşil-kırmızılı camiada. Artık bu ligden kurtulmak isteniyordu.
Biçer hoca daha önceleri talebeleri olan futbolcuları takıma aldırdı. Ve bu arada Karşıyaka’dan da bazı futbolcular gönderildi. Anlayacağınız takımın iskeleti değişmişti. Maçlar başladı. Yine aynı tas aynı hamam misali takım bir türlü istenilen neticeleri alamıyordu.
Umutlar bir bir tükeniyordu. Ve tabi ki Cüneyt Biçer hoca gönderildi. Yerine bu ligi tanımayan Ahmet Taşyürek getirildi. Hoppalaa.
Bu hoca da öyle bir açıklama yaptı ki. Bence bir hiç iyi olmadı. Denir mi ya "Benim bu transferlerde hiç katkım yok" diye.. Sen bu takımı bile bile iş başına geldin. Sonra bu futbolcular sana nasıl güvensinler.
Eveettt.. Dikiş maalesef Karşıyaka’da tutmuyor. Durum ortada. Gidişat iyi değil. Kaç hafta oldu geleli bu hocanın hiç mi katkısı olmaz.
Transfer yasaklısı dönemde de bu takımı seyrediyorduk. Aynı gençler, aynı kadroda güç takat vardı. Özveri vardı. Şimdilerde ise hiç bunları göremiyoruz. Takım yürüyor, Ahmet Taşyürek hoca. Bir an önce çare bu yoksa. Bu ligden 4 takım düşecek biliyorsundur herhalde.
Alınan 2 galibiyet bu takımı kurtarmaz. Madofen maçının çıkışında Hüseyin Hamamcı hocam ve Ekrem Güçsav abimle arabaya biniyorduk. Yanımızdan genç bir Karşıyaka aşıklısı geçiyordu. Mırıldanıyordu. 'Karabük mü getirelim 3 puanla tanışmak için' diye. Evet dost acı söylüyordu ama bir yandan da canı acıyordu besbelli. Sonuçta durum hiç iyi gitmiyor Karşıyaka’da. Başkan Turgay Büyükkarcı yine düşünmeye daldı bile. Devre arasında yine bir sürü engeller var. Bu engeller kaldırılacak ve yeniden bir takım kurulacak. Karşıyaka’nın kaderi bu. İlk devre ayrı bir kadro. İkinci devre ayrı kadro. Yine büyük girdiler . Yine borç üstüne borç. Kahır mektubu gibi…
Bekleyip göreceğiz…Ocak ayında neler olacak…Hayırlısı…Diyelim…