GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
11 Eylül 2020 Cuma

Burak'ın 'İnce' golü...

Futbol dolu günler... Futbol dolu dakikalara merhaba. Sezonun ilk maçındayız... Futbola susamışlığın hasreti ile Menemen İlçe Stadı'nda İzmir derbisi için ilk düdük çaldı. 
Kazanan, Menemen'de misafir olan Altınordu oldu. Altyapıya önem veren, Türk futboluna yıldızlar yetiştiren her iki takımın mücadelesinin ilk yarısında top daha ziyade orta sahada gezindi. 
Pandemi nedeniyle seyircisiz oynanan maçın ilk 45 dakikasında maalesef gol yoktu. 36. dakikada sahanın en yaşlısı, en tecrübelisi Altınordu takımından Ahmet İlhan'ın şutunda top yan direkten geri dönerken gözler ikinci yarıya çevrilmişti.
İkinci yarıya iki takım da yine aynı kadrolarıyla başlamıştı. 46. dakikadan 72. dakikaya kadar oyun yine orta sahada al gülüm ver gülüm şeklinde geçerken, yapılan değişiklikler skorun değişmesini de sağlıyordu. Altınordu'da Muzaffer'in yerine genç yıldız Burak İnce, Menemen'de ise Murat'ın yerine Yusuf oyuna girmişti. 
İşte genç Burak, Altınordu için 3 puanın gelişinin müjdecisiydi. 85. dakikada serbest atıştan attığı enfes gol deplasman takımı Altınordu'yu öne geçiriyordu. Hele 86. dakikada Oğulcan'ın güzel pası, Ahmet İlhan'ın da sağdan topu Metehan'a çıkarması ve de bu futbolcunun güzel vuruşu Altınordu'ya 2. golü ve 3 puanı getiriyordu.
Sonuç olarak Altınodrdu, 2 güzel golle 3 puan alırken Menemenspor da rakibi karşısında ezilmişti. Fırsatlardan yararlanan Altınordu oldu ve Menemen İlçe Stadı'ndan puanlarla ayrıldı.