GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Mustafa Akbaş
YAZARLAR
24 Nisan 2019 Çarşamba

Nerede kalmıştık

Kısa ve tatsız bir aranın ardından tekrar merhaba. Gazetecilik mesleğinin boğulduğu, ülkedeki insan malzemesinin ise bu denli yozlaştığı bir dönemde, iyiye, güzele, haklıya ve gerçeğe dair arayışımız hep sürecek. Bu uğurda, yılmak, usanmak yahut vazgeçmek yok. Gazetecilik bayrağını aşağı düşürmeden, maddi ve manevi tüm zorluklara rağmen, inatla tekrar tekrar denemek, araştırmak, sorgulamak, yapmak, bozmak ve yeniden yapmak var…

Çıktığımız yeni yolda, kendimize siper edineceğimiz ve her daim tertemiz kalmasına özen göstereceğimiz www.sonkaleizmir.com adlı internet sitemiz ve haftalık gazetemiz ile yürüyüşümüze başladık.

Hedefimiz; İzmir’in siyaset, spor, ekonomi ve kültür alanlarında, “haberci” bakış açısı ile farklı bir fotoğraf sunabilmek… Omuz verebilecek tecrübeli meslektaşlarımıza olduğu kadar; okuyan, araştıran ve gazetecilik mesleğini hakkını vererek icra etmek isteyen genç arkadaşlarımıza da kapımız sonuna kadar açık tutacağız…

Son Kale İzmir, cumhuriyetin ve demokrasinin yıkılmaz kalesi İzmir’de “bağımsız haberciliği” ilke edinir ve güç odakları yerine “halkın yanında” kendisini konumlandırır.

Son Kale İzmir, emeğin karşılığının ne olduğunu bilir, hak yemez ve hak yemek üzerine bir çalışma sistemini asla kurgulamaz.

Son Kale İzmir, gazetecilik mesleğini güç, makam, mevki ve haksız kazanç sağlamak için kullanmaz, kullanmayı aklından geçirmez.

Son Kale İzmir, dürüstlükten ayrılmaz, “sen doğru dur, eğri belasını bulur” inancıyla hareket eder…

Dar ama son derece profesyonel bir ekiple çıktığımız yolda, şimdilik söyleyeceklerimiz bunlar… Gerisini, bugüne kadar hiç eğip bükmediğimiz kalemimiz söyleyecektir. Destekleriniz için şimdiden her birinize teşekkür ederiz. En yeni, en doğru, en önemli haberlere en hızlı şekilde ulaşabilmek için takipte kalın.

Yazarın Diğer Yazıları