GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Çiğdem Kılıç
YAZARLAR
29 Temmuz 2021 Perşembe

Kızların olimpiyat şovu...

Açılın kızların olimpiyatlarını izliyoruz. Bu defa çok açık söylüyorum, evet şimdi pozitif ayrımcılık yapıyorum. Tokyo 2020 Olimpiyatları açılış töreninde Japon teknolojiisi olaya damgasını vurdu. Türk kafilemiz ve takımımız kadın sporcu ve erkek sporcu oranlamasında tüm ülkelerin önüne geçti. Dün, bugün olimpiyatta kadın iki boksörümüz çeyrek final ve final yaparak tarih yazdı. Olimpiyat tarihinde bir ilke imza attı kadın boksörlerimiz. Busenaz Sürmeneli ile Buse Naz Çakıroğlu'nu yürekten kutluyorum.

İlk kez bir kadın boksör olimpiyatlarda ringe çıktı ve çeyrek finalde, diğer kadın boksörümüz bugün finale adını yazdırdı tebrikler kızlar!!! 

Açılın herkes Türk kadınının dünyaya gücünü haykırışını görmeli, izlemeli. Sizlerle gurur duyuyoruz, alkışlıyoruz. Bize bu gücü tekrar hatırlattınız, bu buhran ortamda bize sevinç yaşattınız. Sizi hem sporcu olarak, hem ideolojik anlamda gururla dünyaya haykırıyoruz. Tarih yazdınız unutulmayacaksınız

Şimdi biraz boks demek istiyorum. Toplumda bilinenin aksine akla gelen vurdum, kırdım bir spor değil boks. Boks tarihi süreçte kökeni en eski sporlardan birisidir. Boks yapan kişi nezaket, saygı, özgüven, kuvvet ve gücünü kontrol etmeyi bu gücü de kullanabilmeyi öğrenir. Kişide farkındalık yaratır. 

Biz spor bilimciler ve kendi branşım olan bu sporu hem kız çocuklarına hem erkek çocuklarına yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bugün olimpiyat oyunlarındaki bu anlamlı tablo bizi haklı çıkarttı.

Biz daha fazla kadın boksör görmek istiyoruz dünya arenasında ve olimpiyat oyunlarında. Türk kadını gücünü hep haykırmalı, duyurmalı kimliğini ve asıl kişiliğini. Yatırırımımız hep çocuklarımıza olacaktır, bizler onları destekleyeceğiz onlar da bize gururlar yaşatmaya devam edecek.

Size güveniyoruz daha çok madalya gelecek kadınlarımızdan, size güveniyoruz daha çok güçlü haykıracaksınız, size güveniyoruz bizi yine gururlandıracaksınız. 

Açılın Atatürk’ün kızları geliyor. Şimdi tüm renkler gibiyiz sayenizde kırmızıyız, maviyiz, siyahız, sarıyız, yeşiliz ve şimdi yine daha yükseğe, daha hızlı ve daha güçlüyüz sizlerle...