GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Ahmet Güler
YAZARLAR
15 Ocak 2020 Çarşamba

Göztepe Stadı izlenimleri

Bugün sıkı Göztepe tutkunları ve İdarecileri ile Göztepe Stadı inşaatını ziyaret ettik. Muhteşem bir spor alanı olmuş.

İnşaat neredeyse %95 tamamlanmış ve çok kaliteli malzeme kullanılmış. 26. Ocak'ta yapılacak olan Beşiktaş-Göztepe maçı ile ilk spor faaliyeti gerçekleşecek. İnşaatı yapan Rönesans firmasının tüm yönetici ve işçileri arı gibi çalışıyor.

Stadın çim sahası muazzam olmuş, yer altından ısıtılıp soğutabiliniyor, güneşin yetersiz gelmesi halinde yapay güneş işığı ile çimler hayatta tutulacak. Oyuncu soyunma-giyinme odaları muhteşem. Sporcular için masaj ve küçük bir serinleme havuzu bile inşa edilmiş. Stat civarında ikamet eden Göztepeliler eski sahayı yürüyüş parkuru olarak kullanıyorlardı. Onlar da unutulmamış, yeni statta 3. katta böyle bir parkur düzenlenmiş, Nisan 2020 de açılacakmış.

Koltuklar, her şey monte edilmiş. Hatta protokol koltukları deri kaplama bile yapılmış.

Bölgede ki en büyük sorun araç parkı. Çok dar sokaklar içinde kalan Stad'ın altına 450 araçlık park yapılmış. İzmir Belediyesi de Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki 230 araçlık park alanını da maç günleri tahsis etmeyi planlıyormuş.

İzmir Büyükşehir Belediyesi çevre düzenlemesi için yoğun bir çaba içinde, caddeler, kaldırımlar yenileniyor, su taşma kanalları komple yeniden yapılıyor. Eski Tansaş binasının olduğu küçük park genişletilip büyük bir park alanı haline getirilecekmiş.

İzmir'e, Göztepe'ye hayırlı olsun diyelim...