GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Ahmet Güler
YAZARLAR
4 Ağustos 2020 Salı

Çeşme'ye kıymayalım...

Çeşme gibi Türkiye’nin ender doğal kalmış turizm cazibe merkezi???nin şiddet haberleri ile ön plana çıkması hiç hoş olmadı. 

Türk milleti şiddet içeren haberleri sever, hele işin içinde bir de ünlü isimler olunca sanki başka konu kalmamış gibi en basit bir haberi bile ulusal konu haline getirirler.

Esasında tamamen bir turizm merkezi olan ve  kriminal olayların minimal olduğu Çeşme şu günlerde tüm Türkiye medyasında birinci haber. İki sene önce de ünlü maganda Fatih Terim, Bodrum’dan arabasına atlayıp adam dövmek için taa Çeşme’ye kadar gelmişti, bir güzel dayak yiyip geri dönmüştü.
Fatih Terim’in dayak yeme hikayesi günlerce Türk basını meşgul etmişti.

Esasında Çeşme tatil yapılabilecek en sakin ve en güvenli kıyı ilçelerimizden birisi.
Bu bayram Çeşme’ye 1 milyona yakın insanın geldiği söyleniyor, yüzlerce mekan var???, gece kulüpleri var, beach kulüpler var, Alaçatı’da milyonlarca TL yatırım yapmış? işyerleri var, bu işyerlerinde çalışan binlerce insan var.

Çok kısa bir turizim sezonu olan Çeşme’de esnaf, güvenlik güçleri, yerel yönetim bir harmoni içinde yoğun sayıdaki ??yerli turiste hizmet verirler, kamusal düzen ve nizami sağlarlar, çok az olay çıkar.

Çeşme’de şimdiki ve daha önceki yönetimler bir otopark mafyası veya başka türlü mafyalaşma süreçlerini hep engellemişlerdir.
Hiçkimse sizden bir sokağa park ettiniz diye değnekçi kavramı altında?? park parası gasp edemez.

Çeşme taksicileri gece geç saatte bir kız çocuğu, kadın evine geldiği zaman evine girene kadar kapıda beklerler, çocuk eve gidince ancak giderler.

Çeşme'nin bu cazibesi yerli turistleri Çeşme’ye çektiği gibi, yerli haydutları da Çeşme’ye çekti.
Sınırlı sayıda da olsa 1-2 tane mafya bozuntusu? işletme ve bu işletmenin korumaları, çuvalla para kazandıkları Çeşme’nin adını LEKELEMEK'te?, doğayı ve denizi tahrip etmekte, “sen benim kim olduğumu biliyor musun”  Psikopatlığı içinde yanlış hareketler yapmaktadırlar.

Yine Çeşme’de meydana gelen son kadın dövülmesi olayında henüz tam kesin resmî bilgi ortada yok. Ünlü bir manken ki bunun hiçbir önemi yok, kadın olarak Çeşme’de şiddet görüyor, daha önceden bu tür olayların sahne olduğu mekan sahibi biz yapmadık sevgilisi dövdü diyor.? Her iki taraf medyada suçu birbirinine atıyor, olan ise Çeşme’ye oluyor?. 

Esas yetkili resmi makamlar ise suskun?, olayı kamuoyuna tam açıklamak yerine, corona da gerekli tedbirleri almadılar diye Alaçatı altı tane eğlence mekanını kapatıyorlar.

Bir tane Çeşme var?. Biz Çeşme aşıkları Çeşme'nin bu tür haberlerle değil, Türkiye’nin en güzel tatil yeri olması haberleri ile ön plana çıkmasını isteriz.

?Yetkiyi elinde bulunduran? resmi makamlar Çeşme’nin 2/3’ü vahşi beton yatırımcılarına satmak için Kanal-İstanbul benzeri ütopik emlak satış pr??ojeleri yapmak için uğraşacaklarına, mevcut Çeşme turizmini korumak için tedbir alsınlar??..