GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
16 Ocak 2022 Pazar

Altay nereye?

Türk futbolunun simgelerinden Altay'da neler oluyor? TFF 1. Lig'de Mustafa Denizli ile birlikte Süper Lig'e 18 yıl sonra ayak basan siyah-beyazlılarda nedir bu kaos?
Bu yaşananlar, 'Altay efsanesi tekrar çöküş dönemlerine mi dönüyor?' sorusunu ön plana çıkarıyor. Siyah-beyazlı camianın yetiştirdiği, Türk futboluna armağan ettiği teknik patron Mustafa Denizli, hafta içi görevini bıraktı. İstifa açıklaması da çok manidardı. Belli ki kulüp içerisinde arızalar vardı. Çözümsüzlük ve geleceğin karanlık olacağını belirterek Mustafa hoca gitti. 
Lige iyi başlangıç yapılmış, üst üste alınan galibiyetler bir anda tepeye yerleşmişti Büyük Altay, umut saçıyordu. Ne var ki takımda bazı eksikliklerin olduğu aşikardı. Devre arası transferlerine kadar bu kadro ile gitmek zorundaydı. Umutlar devre arası transferlerine kalmışken, ne oldu da bir anda çözülmeler geldi?
Parasal sorunlar ön planda ödemeler yok ve devre arası transfer yasağı. 'Başkan ve yönetim bu işi çözer' denilirken bir anda kötü izler bırakacak yanlış işler yapıldı kulüpte. 
Bir asır geride kaldı. Altay'ın kuruluşunun 108. yıl. Bu yıl Altay'da kötü günlere geri dönüş beklemiyoruz. Daha yitirilmiş bir durum yok. Belirlenen mevkilere alınacak 4-5 futbolcu siyah-beyazlı takımı bu kaostan kurtarabilir. Yeter ki istenilsin. Büyük Altay amatör lig kapısından dönüp, küllerinden yeniden doğarak bu günlere geldiyse bunda en büyük pay Başlkan Özgür Ekmekçioğu'nun. Sen ben kavgası yaşanmasın. Tekrar kucaklayıcı, bütünleştirici olunmalı. Altay camiası her zaman böyle günlerde toparlanır. Düşme yaşamasın Büyük Altay, yakışmaz artık ona bu saatten sonra.
Alsancak Mustafa Denizli Stadı ile bütünleşerek Süper Lig yelkenleri açık kalsın. Haydi büyük camia. 'Altaylılık' saygınlığını devam ettirin.
Maça gelince... Sıfıra sıfır elde var yeni sıfır. Alanya bol bol top gezdirdi. Üstüne gelen yok. Yİne 3 puan hasretine devam. Statta sadece taraftarların sesi vardı. O da 'Yönetim istifa' nidaları. Bakalım bu iş nasıl çözülecek, bekleyelim görelim.