GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
23 Ocak 2023 Pazartesi 11:43

Vali Nehrozoğlu’na vefa gecesi

İzmir’de bir dönem Valilik yapan sonra da Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevinde bulunan Kemal Nehrozoğlu için vefa gecesi düzenlendi. İzmir, Balçova, Karşıyaka ve Konak Kent Konseyleri; Kemal Nehrozoğlu’na hizmetlerinin anısı olarak bir teşekkür plaketi verildi.

İzmir'de 1998-2000 yılları arasında görev yapan İzmir Eski Valisi ve Önceki Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer döneminde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevinde bulunan Kemal Nehrozoğlu için İzmir’de vefa gecesi düzenlendi. Balçova Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen yemekte; İzmir, Balçova, Karşıyaka ve Konak Kent Konseyleri Başkan ve Yöneticileri Kemal Nehrozoğlu’na bir plaket taktim etti. Görev yaptığı kısa dönemde İzmirlilerin gönlünde taht kuran Kemal Nehrozoğlu ile bir araya gelen konuklar, Nehrozoğlu ile anılarını ve hayatlarının kesiştiği noktaları anlattı.

Duygulu anlar yaşanan yemekti bir konuşma yapan Kemal Nehrozoğulu “İzmir’in benim hayatımda her zaman özel bir yeri oldu. Burada edindiğim dostluklar hayatımda her zaman yeri olan dostluklar oldu. Burada hizmetlerimiz oldu. Ancak, devlet idaresinde kişinin yaptığı hizmetleri kendisinin anlatmasını etik kurallar açısından doğru bulmuyorum. Sizin gibi kıymetli dostların yapılanları görmesi ve bu şekilde bir vefa göstermesi benim için en kıymetli hediyedir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, Balçova Kent Konseyi Başkanı Levent Gökçeer, Karşıyaka Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu ve Konak Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Ertan Parlar, Vali Nehrozoğlu’na “Her zaman ve herkesçe örnek gösterilen zarif kişiliğinize ‘Yurtsever Yönetici’ kimliğini de ekleyerek gerek İzmir’imize gerekse Ülkemize yaptığınız hizmetler için İzmir, Karşıyaka, Konak ve Balçova Kent Konseyleri olarak teşekkür ediyor; attığınız adımların gelecek kuşaklara yol göstermesini diliyor, hizmetlerinizi her zaman örnek aldığımızı ifade ederek en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” yazılı bir plaket taktim etti. 

Yemeğe Katılanlar

Kemal Nehrozoğlu, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, Karşıyaka Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu, Konak Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Ertan Parlar, Balçova Kent Konseyi Başkanı Levent Gökçeer, Emekli Vali Temel Koçaklar, Emekli Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, Türk Parlementerler Birliği İzmir Şube Başkanı Erdal Karademir, CHP Balçova İlçe Başkanı Murat Aküzüm, CHP Bergama İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz, CHP Karşıyaka İlçe Başkan Vekili Seydi Önder, Prof.Dr. Veli Lök, Prof.Dr. Tanju Çelik, CHP Milletvekili aday adayları Fulya Alçay, Özcan Durmaz, Önceki Dönem Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Gazeteci Gökmen Ulu, Em.Alb. Hasan Zeki Sungur, Emekli Öğretmen Mehmet Yıldız, Şanlıurfa Kültür Dayanışma Derneği Yöneticisi Çağdas Güneş Gündüz ve gecenin organize edilmesi için çalışmalar yapan Emekli Öğrentmen-Araştırmacı Recai Şeyhoğlu