GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Ekonomi
23 Ocak 2023 Pazartesi 15:48

İzmir Ticaret Borsası'ndan Ankara'da ziyaretler

İzmir Ticaret Borsası (İTB) heyeti, Ankara'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

İTB'den yapılan açıklamaya göre, İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Meclis Başkanı Ömer Gökhan Tuncer, yönetim kurulu üyeleri ve idari ekipten oluşan borsa heyeti, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal'ı ziyaret etti.

Bakanlık ziyaretleri kapsamında Bakan Muş ve Bakan Kirişci'ye İzmir Ticaret Borsası'nın üzerinde yoğun olarak çalıştığı İzmir Tarım Teknoloji Merkezi ve Ege Gastronomi Projelerine ilişkin sunum yapıldı, sektörel tespit ve önerilere ilişkin dosya sunuldu.

Borsa Heyeti, Ahmet Güldal'ı ziyaretinde kuru üzüm ve hububat başta olmak üzere, tarımsal piyasalardaki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İTB Yönetim Kurulu Başkanı Kestelli, "Tarım ülkemiz için stratejik öneme sahip. İzmir Ticaret Borsası olarak 'Türk Tarımının Silikon Vadisi' sloganı ile yola çıktığımız İzmir Tarım Teknoloji Merkezi Projemiz ile tarımın teknoloji ile entegrasyonunu sağlayarak tarım sektörünün sürdürülebilirliğine katkı koyacağız. Projelerimizin hayata geçmesinde hem Ticaret hem de Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere her iki bakanlığımızın desteği oldukça önemli. Ziyaretimizde, tarım ve tarım ürünleri ticaretindeki tespit ve öneriler dosyalarımızı da her iki Bakanımıza sunma fırsatı yakaladık ve görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine hem projelerimizin gerçekleştirilmesi sürecinde verdikleri destekler için hem de ev sahiplikleri için teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.