GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Çiğdem Kılıç
YAZARLAR
26 Ocak 2021 Salı

Kıskandım MESUT ÖZİL

'Benim iki kalbim var birinde Almanya, ötekisinde Türkiye var'..

Bir sporcuyu kariyeri mi ün sahibi yapıyor yoksa insani özelliklerini ön plana koymaktan çekinmeyen dik duruşu mu?

Kariyer tüm elit sporcuların hedefi ve o hedefe ulaştıklarında kendiliğinden oluşan bir hayran kitleleri olur. Bazısının oyun kuruşu, bazısının tekniği milyonlarca hayran kitlesi kazandırır. Ve ancak sporcuların da topluma, yaşadıkları coğrafyaya, insanlığa, dünya da olup biten herşeye dahil olmaları kaçınılmaz olur. Tam da bunu yapmıştı Mesut Özil. Filistin halkı ve Uygur Türklerine karşı yapılan zulümlere sessiz kalmayarak haklı ve insani tepkisini çekinmeden ortaya koyan tavrı tam da bu saydıklarımız durumlardı.

Özellikle Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile resim çektirmesi ırkçı bazı çevreleri rahatsız etmişti ziyadesiyle. Elbette bu ırkçılık nedeniyle tüm elit sporcularda, aklı başındaki çevrelerin tepkileriyle destek bulmuştu Mesut Özil. Dünyanın en ünlü sporcuları sahip çıkmıştı Özil'e...

Tüm hayranları sosyal medyadan tepkilerini ortaya koyup, destek oldular. Daha da ötesi siyaset bir kez daha spora bulaşmıştı. Mesut Özil kalbinin Türkiye olan tarafını seçti ve bu yöndeki demeçleriyle dik duruş sergileyerek Fenerbahçe ve Türkiye sevgisini ilan etmişti; buradan dönüş olamayacağını da çok iyi bilerek yapıyordu üstelik.

       Naim SÜLEYMANOĞLU

       Metin OKTAY

       Muhammed ALİ ve Mesut ÖZİL.. hepsinin geçmişinde benzer ırkçılık karşıtı tavır ve davranışlar vardır, aslında. Üstelik bu sporcular davalarında çok da haklılardı..!!!

Mesut Özil'in gönlünde Fenerbahçe Futbol Takımı vardı. Fenerbahçe takımı bu isteğini karşılıksız bırakmadı. Ve Mesut'un Fenerbahçe ile kaderden örülmüş ağı birleşecekti, artık bu durum kaçınılmazdı. Özil'in Türkiye'ye geliş ve karşılama anları 250 bin taraftar tarafından izlenmişti. Ve kadere bakın ki Mesut Özil ile Naim Süleymanoğlu'nun geliş ve karşılanma hikayeleri çok benzer. Dönemin Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın cep herkülü Naim'i bağrına basması tam bir baba tavrıyla olmuştu. Mesut Özil de Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından aynı ilgiyi görmekteydi.

Çok havalı bir giriş yaptı Mesut Özil; kıskandım doğrusu insani nefis taşıyan tarafımız elbette özenmiyor değil bu duruma sporcu olarak. Ve elbette koyu bir Beşiktaş taraftarı olarak gönlümde Mesut Özil'in kendi futbol takımımda yer almasını çok isterdim. Dolayısıyla Fenerbahçe taraftarını kıskandım!.

Şimdi Mesut Özil'in oynayacağı tüm maçları ilgi ile izleyeceğim, onun dik duruşunu, onun yeteneğini elbette alkışlıyorum. Elbette onun yanında olacağız bizleri unuttularsa biz Çılgın Türkleriz. Birkaç çapulcunun ırkçılık yaparak dünya çapındaki sporcumuzu yerden yere vurmalarına göz yummayız. Biz Mesut'u ülkemize getirirken tıpkı Naim Süleymanoğlu gibi dünyaya bir kez daha net mesaj verdik. Aslında tabii anladılar mı yoksa uyuyor numarası mı yaptılar orası bizi çok da ilgilendirmiyor artık!..