GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
8 Kasım 2019 Cuma 15:57

Selçuk'ta görsel şölen... LÖSEV HAYAT VERİR!

Efes Selçuklu öğrenciler Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle dikkat çeken bir etkinlik gerçekleştirdi. 450 öğrenci okul bahçesinde bir araya gelerek LÖSEV'in logo görselini ve 'LÖSEV HAYAT VERİR' yazısını oluşturdu. Görsel bir şölenle farkındalık mesajı veren öğrenciler büyük alkış aldı

Efes Selçuklu öğrenciler 2- 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. 450 öğrencinin katılımıyla “ LÖSEV HAYAT VERİR” yazan öğrenciler, dakikalarca alkışlandı. “Maskemizi Takalım; Farkındalık Yaratalım” sloganıyla Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinliğe katılan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Lösemi ile ilgili farkındalığımız belirli günlerde değil, her zaman sürmesi gereken bir farkındalıktır. Biz belediye olarak bu konuda bazı çalışmalara imza attık. Bunları yaptığımızda 2- 8 Kasım haftası değildi. Bunları yaptık çünkü 'toplanan kan bağışlarını ve ilikleri bir türlü analiz edemiyoruz' diyenlere katkı olsun istedik. Biz bunu yapıyoruz çünkü LÖSANTE’ye gerekli ve yetkili makamlar ruhsatını bir an önce versin de daha fazla lösemili çocuk kurtulsun istiyoruz” dedi. 
Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında okullarının bahçesinde “Maskemizi Takalım; Farkındalık Yaratalım” adlı bir etkinlik düzenledi. Etkinlik çerçevesinde özel bir koreografi ile  “LÖSEV Hayat Verir” yazan öğrencilerden bazılarının kendi istekleriyle saçlarını kazıtmış olmaları da etkinliğe ayrı bir anlam kattı. 


Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinliğe Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve aynı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Serkan Kütükçü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Özlü, Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi Müdürü İrfan Acar, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe ayrıca LÖSEV İzmir Şubesi Aile Komitesi Başkanı Emine Bulut da katıldı.

 
LÖSEV’E HER ZAMAN DESTEK OLUN 
Göreve geldiği günden itibaren kentin farklı noktalarına yerleştirilen bağış kumbaraları ve özel günlerde Efes Selçuk Belediyesi adına verilen  hediyelerle lösemili çocuklara destek veren Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, düzenlenen anlamlı etkinlikte yaptığı konuşmada lösemili çocukların tedavi sürecinde yaşananlara dikkat çekerek; “2- 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası deniliyor. Sanki lösemili çocuklar 2- 8 Kasım’a sığdırılmış gibi. Ne acı. Böyle bir şeyi tamamen unutmanızı istiyorum. Evet bu hafta Lösemili Çocuklar Haftası olarak müfredatınıza girmiş olabilir. Ya da yakınınızda bir çocuk lösemi hastası olabilir. Kan ararsınız; bulamazsınız. Biliyorsunuz bizim bir Öykü Arin'imiz var. Onun anne babası gibi mücadele edersiniz. Sonra gidersiniz; ilik bağışında bulunursunuz; kan bağışında bulunursunuz. Milyonlarca ilik ve milyonlarca kan örneği olur ama siz bir türlü uygun donörü bulamazsınız. Çünkü verilen o kanlar, o ilikler bir türlü analiz edilmez. Edilmediği için de bu donöre ulaşamazsınız. Ulaşamadığınız için de hayatınızı pamuk ipliğine bağlı geçirirsiniz” diye konuştu.